Ofertë!

Abelia Kaleidoscope

Familja : Caprifoliaceae

Lloji : Abelia Kaleidoscope

Versioni : Shkurre (per bordura)

 

Çmimi

1'900L

Spastroje

Përshkrim

Abelia Kaleidoscope , Shkurre Dekorative , per bordura #Bime per gardhe  # Lule per bordura #Bime me gjelberim te perhershem

Me gjethen plot ngjyra të Abelia Kaleidoscope , syri juaj nuk do të lodhet kurrë. Gjethja me nuanca të jeshiles dhe të verdhës  e cila merr nuanca të kuqe në temperatura të ftohta do të jetë një nga të preferuarat tuaja.Abelia lulëzon pothuajse gjatë gjithë periudhës së ngrohtë të vitit dhe qëndron gjithmonë e gjelbër. E përshtatshme jo vetëm për kopshte të mëdha ku mund të krijoni gardhe dhe bordura , por edhe për veranda apo ballkone.

 

 

 

 

Informacion shtesë

Peshë 1 kg
Përmasa 20 × 20 × 30 cm
Vazo

Specifikat

Diametri i rritjes — 90cm
Gjatësia e rritjes — 70cm
Aromatike
Tolerante ndaj thatësirës
Tolerante ndaj ngricave
Ngjyra e luleve — E bardhë
Kërkesat për dritë — Ndriçim direkt / Gjysmë hije
Dheu — substrat normal

Perkujdesja

 
Kur mund të mbillet? Mund të mbillet gjatë gjithë vitit.
Ujitja Këshillohet që të ketë tharje të pjesës së sipërme të dheut ndërmjet ujitjeve.

Sigurohuni që ta ujisni në periudha të nxehta dhe të thata.

Krasitja Këshillohet fund vjeshte dhe fund dimri , në mënyrë që mos ti prisni dhe lulet. Për ruajtjen e formës së bimës mund ta krasisni edhe një herë në dy muaj.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Abelia Kaleidoscope”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!