Ofertë!

Abelia x Grandiflora

Familja : Caprifoliaceae

Lloji : Abelia x Grandiflora

Versioni : Shkurre

 

Çmimi

500L1'900L

Spastroje

Përshkrim

# Abelia # Shkurre Dekorative # Bime per gardhe  # Lule per bordura #Bime me gjelberim te perhershem

Jepini pak pamje tropikale kopshtit tuaj me një nga bimët më të  durueshme. Abelia lulëzon pothuajse gjatë gjithë periudhës së ngrohtë të vitit dhe qëndron gjithmonë e gjelbër. E përshtatshme jo vetëm për kopshte të mëdha ku mund të krijoni gardhe dhe bordura , por edhe për veranda apo ballkone.

 

 

 

 

Informacion shtesë

Peshë N/A
Përmasa N/A
Vazo

,

Specifikat

Diametri i rritjes — 2m
Gjatësia e rritjes — 2m
Aromatike
Tolerante ndaj thatësirës
Tolerante ndaj ngricave
Ngjyra e luleve — E bardhë
Kërkesat për dritë — Ndriçim direkt
Dheu — substrat normal

Perkujdesja

 
Kur mund të mbillet? Mund të mbillet gjatë gjithë vitit.
Ujitja Këshillohet që të ketë tharje të pjesës së sipërme të dheut ndërmjet ujitjeve.

Sigurohuni që ta ujisni në periudha të nxehta dhe të thata.

Krasitja Këshillohet fund vjeshte dhe fund dimri , në mënyrë që mos ti prisni dhe lulet.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Abelia x Grandiflora”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!