Ofertë!

Acer palmatum Skeeters Broom

Familja : Sapindaceae

Lloji : Acer palmatum Skeeters Broom

Versioni : Pemë

Çmimi

7'500L

Spastroje

Përshkrim

Acer palmatum Skeeters Broom , Peme dekorative, Rrapa japonez #Kopshti japonez #Kopshti Kinez #Kopshti Zen

Acer palmatum Skeeters Broom , Peme dekorative

Acer palmatum ose siç njihet gjerësisht si rrapi japonez është një nga llojet më të bukura të pemëve. Ato dallohen për shkak të ngjyrave të shummta të gjetheve gjatë stinëve të ndryshme të vitit. Këto pemë kanë një rritje mesatare , por mjaft të kënaqshme për syrin e njeriut. Ato përdoren gjerësisht në kopshtet tradicionale kineze dhe japoneze . Përveç pamjes mahnitëse , ato japin një mjedis tepër qetësues dhe çlodhës duke i bërë ato si kopshtet perfekte për meditim apo yoga.

 

Informacion shtesë

Peshë N/A
Përmasa 50 × 50 × 200 cm
Vazo

Specifikat

Diametri i rritjes — 4m
Lartësia e rritjes —  5-7m
Tolerante ndaj ngricave
Kërkesat për dritë — Diell i plotë ose gjysëm hije
Dheu— I mirë drenazhuar

Perkujdesja

 
Kur mund të mbillet? Mund të mbillet gjatë gjithë vitit. Vendosni ashkla në mënyrë që të ruani lagështinë e dheut.
Ujitja Sigurohuni që ta ujisni rregullish gjersa pema të stabilizohet.
Krasitja Këshillohet krasitje vetëm në rastet kur kërkoni ti jepni formë.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Acer palmatum Skeeters Broom”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!