Aloe Vera

Familja : Asphodelaceae

Lloji : Aloe Vera

Versioni : Bimë të brendshme

Çmimi

990L

Përshkrim

Aloe Vera , Bime te Brendshme , rezistente

Aloe vera është bimë medicinale me veti të shumta për shëndetin e njeriut. Përvec se ka një përdorim të gjerë në mjeksinë popullore është edhe një bimë mjaft praktike dhe rezistente për tu mbajtur në ambientet e shtëpisë.

Informacion shtesë

Peshë 0.3 kg
Përmasa 15 × 15 × 20 cm

Specifikat

Gjerësi rritje — 50cm
Gjatësi rritje — 1m
Rezistente ndaj thatësirave
E ndjeshme ndaj ngricave
Kërkesa për dritë— Diell ,gjysmë hije , hije
Dheu —I mirë drenazhuar

Përkujdesja

More Information
Mbjellja Këshillohet të mbillet me mix dheu për sukulente ose kaktuse.
Ujitja Këshillohet të ujitet rrallë, maksimumi dy herë në javë.
Krasitja Vetëm pastrojeni nga gjethet e verdha nëse ato shfaqen.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Aloe Vera”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!