Aloe Tiki Tahi

Familja : Asphodelaceae

Lloji : Aloe ”Tiki Tahi”

Versioni : Bimë të brendshme

Çmimi

990L

Përshkrim

Aloe Tiki Tahi , Bime te Brendshme , rezistente

Gjethet e dendura, të gjelbërta dhe me njolla të bardha të ngritura e bëjnë këtë bimë ideale për zonat e nxehta të kopshtit. Mund ta mbani në një vazo,  në oborre ose ballkone. Aloet bëjnë mirë në një gamë të gjerë pozicionesh, me kusht që toka të kullojë lirshëm. Mahnitëse kur mbillet në mes të kopshteve shkëmbore.

Informacion shtesë

Peshë 0.3 kg
Përmasa 15 × 15 × 10 cm

Specifikat

Gjerësi rritje — 20cm
Gjatësi rritje — 20cm
Rezistente ndaj thatësirave
E ndjeshme ndaj ngricave
Ngjyra e lules – E kuqe
Kërkesa për dritë— Diell ,gjysmë hije , hije
Dheu —I mirë drenazhuar

Përkujdesja

More Information
Mbjellja Këshillohet të mbillet me mix dheu për sukulente ose kaktuse.
Ujitja Këshillohet të ujitet rrallë, maksimumi dy herë në javë.
Krasitja Vetëm pastrojeni nga gjethet e verdha nëse ato shfaqen.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Aloe Tiki Tahi”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!