Bromelia

Familja : Bromeliaceae; Juss.

Lloji : Bromeliaceae

Versioni : Bimë të brendshme

Çmimi

1'490L

Përshkrim

Bromelia , Bime te Brendshme , Bime rezistente

Shtojini ngjyra dhe nuanca  ambjentit tuaj duke zgjedhur Bromelia. Tepër rezistente dhe kompakte, mjaft e durueshme ndaj kushteve të ndryshme të ambjentit, e bën atë një nga bimët më të përdorura në ambjentet e brëndshme.

Informacion shtesë

Peshë 0.7 kg
Përmasa 15 × 15 × 30 cm

Specifikat

Gjerësi rritje — 1.5m
Gjatësi rritje —  1.2m
Ngjyra e lules – E kuqe , E verdhë , Portokalli
Kërkesa për dritë— Gjysmë hije , Diell
Dheu —I mirë drenazhuar

Përkujdesja

More Information
Mbjellja Këshillohet të mbillet me mix dheu për bimë të brendshme. Ndërrojani vazon një herë në 2-3 vjet, në varësi të rritjes.
Ujitja Këshillohet të ujitet në qendër të bimës dhe me pak kujdes.
Krasitja Pastrojeni nga gjethet e verdha nëse ato shfaqen.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Bromelia”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!