Hibiscus Rozë e lehtë

Familja : Malvaceae

Lloji : Hibiscus rosa-sinensis

Versioni : Shkurre Dekorative

Çmimi

1'500L

Përshkrim

Hibiscus , Shkurre dekorative , Bime per vazo

E kush më mirë se hibiscusi mund të jetë zgjedhja juaj më e mirë për ta mbajtur në vazo? Tepër rezistente dhe me një lulëzim mjaft të veçantë. Gjithashtu lulëzimi zgjat pothuajse gjatë gjithë periudhës së ngorhtë të vitit. Një nga bimët më të mira për fillestarët në kopshtari.

Informacion shtesë

Peshë 2 kg
Përmasa 30 × 30 × 150 cm

Specifikat

Gjerësia e rritjes — 1m
Gjatësia e rritjes — 1m
Rezistente ndaj ngricave
Ngjyra e lules  —E kuqe
Kërkesa për dritë— Diell ose gjysmë hije.
Dheu — I mirëdrenazhuar .

Perkujdesja

 
Mbjellja Mund të mbillet gjatë gjithë vitit. Këshillohet që dheu të mos mbajë shumë lagështirë.
Ujitja Kujdes !Sigurohuni ta ujisni në periudhat e thata dhe të nxehta.
Krasitja Krasiteni pak fort pas sezonin të lulëzimit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Hibiscus Rozë e lehtë”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!