Poinsettia v.18

Familja : Euphorbiaceae

Lloji : Euphorbia pulcherrima

Versioni : Bimë të brendshme

Çmimi

990L

Përshkrim

Poinsettia , Lule krishtlindjesh , Stella , Viti  ri

Poinsettia ose ndryshe e njohur me emrin Stella, lulja e Krishtlindjeve është një nga bimët më karakteristike për sezonin e krishtlindjeve dhe festat e fundvitit.

 

Informacion shtesë

Peshë 0.7 kg
Përmasa 18 × 18 × 24 cm

Specifikat

Gjerësi rritje — 2m
Gjatësi rritje — 4m
Rezistente ndaj ngricave
Ngjyra e lules – E kuqe
Sezoni i lulëzimit – Dhjetori
Kërkesa për dritë— Diell  – Diell jo direkt
Dheu —I mirë drenazhuar , substrat mix special.

Përkujdesja

 
Ujitja Këshillohet të ujitet më mirë më pak se normalja sesa ta mbiujisni. Gjithmonë ujiteni pasi të keni vënë re që dheu nuk ka lagështirë.
Krasitja Pastrojeni nga gjethet e verdha . Krasiteni fort pas lulëzimit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Poinsettia v.18”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!