Pothos (Epipremnum aureum)

Familja : Araceae

Lloji :  Epipremnum aureum , Bime kacavjerrese mbuluese

Versioni : Bimë të brendshme

Çmimi

990L

Përshkrim

Pothos (Epipremnum aureum) , Bime te Brendshme Araceae  Bimë të brendshme

Pothos është një bimë kacavjerrëse e cila mund të mbahet në vazo si bimë varëse. Plot nuanca të ngjyrës së gjelbërt dhe e lehtë për tu kujdesur, ajo mund të jetë një nga bimët e duhura për fillimin e kopshtarisë.

 

Informacion shtesë

Peshë 2 kg
Përmasa 50 × 50 × 100 cm

Specifikat

Gjerësi rritje — 1m
Gjatësi rritje — mbi 1m
Rezistente ndaj thatësirave
Rezistente ndaj ngricave
Kërkesa për dritë— Diell ,gjysmë hije , hije
Dheu —I mirë drenazhuar

Përkujdesja

More Information
Mbjellja Mbillet gjatë gjithë kohës .
Ujitja Këshillohet të ujitet më mirë më pak se normalja sesa ta mbiujisni.
Krasitja Pastrojeni ose jepini formën e dëshiruar në cdo periudhë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Pothos (Epipremnum aureum)”

error: Content is protected !!

Mirësevjen!

TASHMë kopshtit tuaj nuk do ti mungojë asgjë!

Hyr në llogarinë tënde!